İsmaiL YK Resmi Fan CLub
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İsmaiL YK Resmi Fan CLub

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar..

YazarMesaj
SELDA_YK
Kısa BilgilerSüper Moderatör
 Kısa BilgilerSüper Moderatör
SELDA_YK

Kadın
Rep :
Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar.. Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar.. Right_bar_bleue

Ruh Hali : Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar.. Ssstt10

Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar.. Empty
MesajKonu: Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar..   Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar.. Icon_minitimeCuma Tem. 04, 2008 9:35 am

Yurtseven Kardeşler grubunun üyesi olarak müzik dünyasına adım atan
İsmail YK, ilk solo albümü Şappur Şuppur'la müzik listelerini alt üst etti. Almanya'da yaşayan, müzik kariyerini Türkiye'de sürdüren İsmail YK, yeni albümü için şimdiden çalışmalara başladı: 'Hit olacak parçalarım hazır, şimdi yan gelip yatabilirim'

Müzikle nasıl tanıştınız?

Doğduğumda evde tüm müzik aletleri hazırmış. Müzik aletleri nasıl olur derseniz; üç abim ve bir ablam var. Kardeşlerim müzikle ilgilendiklerinden ben de onları dinliyormuşum. Bir yaşındayken bile hareketlerimle onlara eşlik ediyormuşum. Böylelikle müzikle tanışmış oldum.

Yurtseven Kardeşler olarak piyasaya girdiniz ama daha sonra solo albüm çıkardınız.

Promosyon eksikliğinden grup olarak medyatik olamadık. Almanya'da yaşadığımız için de sık sık Türkiye'ye gelemedik. Daha sonra iki yıl boyunca kardeşlerimle Yurtseven Kardeşler olarak çalıştık. Başarılı isimler arasında yer almak için yapılmayanı yapmalıydık. Kardeşlerimin de yardımıyla solo albüm yaptım.

Almanya'da neden albüm çıkarmadınız?

Parçalarımız Türklere daha uygun. Aslında bu albümüm burada iyi bir çıkış yapmasaydı orada çıkarmayı düşünürdüm. Ama burada albüm tutunca mutluluğa kapıldım. Burada konserler vermek istiyorum. Almanya için belki ilerleyen zamanlarda olabilir.

Çıkışınızı Tarkan'a benzetiyor musunuz?

Kendimi Tarkan'a benzetmiyorum. Başarımızı benzetiyoruz. Dansım ve müziğim farklı. Kimseyi örnek almamam gerekiyor. Şarkı sözlerimin de bana özgü olması gerekiyordu. Sıradan cümleler bu kadar tutmazdı.

Yaşadıklarımı unutmuyorum

'Şappur Şuppur' parçanızın bu kadar eleştiri hak ettiğini düşünüyor musunuz?

Şarkımdan memnunum. Sözler için saçma denildi. Bence 'Şappur Şuppur', 'Nerdesin' ve 'Son Defa' parçalarından daha gerçek ve doğru bir parça. Örneğin bir erkek, kız arkadaşıyla bara gittiğinde aklından neler geçirir? İnşallah pahalı bir içecek istemez diye düşünür. Yanında parası yoktur ve bunu itiraf edemez. Ben, bu gerçekleri yazarak itiraf ettim.

Şarkı sözlerini nasıl yazıyorsunuz? Sözlerinizde ayrılıklar fazlaca işliyorsunuz...

Şarkı sözlerimi masaya geçip ev ödevi gibi yazmıyorum. O zaman parça yapmacık olur. Bir şarkıyı yürürken ya da arabada giderken yazarım. Masada yazamam. Yaşadıklarımı unutmadım. Bugün de onların etkisinde kalabiliyorum.

'Nerdesin' adlı parçanın öyküsünü anlatır mısınız?

Bir dönem aşk yaşadım. 15 yaşındaydım ve bıyıklarımın ilk terlediği zamanlardı. İlk görüşte titremeler ve kalp atışları yaşadık. Hatalarımız oldu. Kız, sevemedi ya da sevmeyi bilemedi. Sonra da, 'Beni bir daha arama, sorma ve unut gitsin' dedi. Aklımda kalanları parçaya ekledim.

Diğer sanatçılardan farkınız ne?

Dansım diyebiliriz. Dans etmeyi çok seviyorum. Aynı zamanda müzisyenim. Müziğimin alt yapılarını her zaman kontrol edebiliyorum. Abilerim de bana destek oluyor. 'Albümümü kim yapacak?' ya da 'İyi olacak mı?' gibi korkularım yok. Stüdyoya girip, istediğim gibi çalışıyorum.

Seda Sayan'la bir çalışmanız oldu. Diğer sanatçılardan da böyle bir talep geliyor mu?

Alişan'ın yeni albümüne iki parça verdim. İsterim ki yazdığım parçaları iyi okuyabilen sanatçı alsın. Alişan çok güzel yorumladı. Parçalarımı sanatçıya göre hazırlayabiliyorum.

İkinci albüme başladınız mı?

Başladım. Kalıcı olmam için ikinci albümüm daha iyi olmalı. Albümümün hit parçaları şimdiden hazır. Şimdi yan gelip yatabilirim.

Sizin için Sivaslı Matrix diyorlar...

Giyim tarzım Matrix'e benzediği için böyle bir benzetme yapılmış olabilirler. Rahatsız olmuyorum. Hem ne var ki bunda, bizim oralardan Sivaslı Cindy çıkmış, Matrix'in de kralı çıkar elbet.

Sivas'tan Matrix'in Kralı Çıkar..
1 sayfadaki 1 sayfası